Shopping Cart (Login required)

Pressmeddelanden

Språk

År

Tue, 15 Jan 2019 17:15:00 +0100

Biotage genomför förvärv av PhyNexus, Inc. och beslutar om nyemission som en del av förvärvet

Wed, 02 Jan 2019 07:45:00 +0100

Valberedningens förslag till styrelseledamot i Biotage AB

Wed, 02 Jan 2019 07:45:00 +0100

Styrelsen inleder rekryteringsprocess av ny verkställande direktör för Biotage AB

Tue, 18 Dec 2018 08:00:00 +0100

Biotage avser att inleda förhandlingar om förvärv av Chreto ApS efter beslut att inte utnyttja befintlig köpoption

Stockholm – Biotage AB (publ) (Biotage), (Nasdaq Stockholm: BIOT.ST) har idag beslutat att inleda förhandlingar om förvärv av det danska bolaget Chreto ApS (”Chreto”) efter beslut att inte utnyttja befintlig köpoption att förvärva samtliga utestående aktier i Chreto.
Tue, 04 Dec 2018 06:45:00 +0100

Biotage förvärvar PhyNexus, Inc. och stärker sin position inom småskalig rening av biomolekyler

Tue, 06 Nov 2018 07:30:00 +0100

Delårsrapport  januari-september 2018

Mon, 05 Nov 2018 16:30:00 +0100

Biotage AB (publ) offentliggör idag nya finansiella mål

Mon, 16 Jul 2018 09:00:00 +0200

Delårsrapport januari-juni 2018

Wed, 09 May 2018 12:00:00 +0200

Biotage förlänger avtal med verkställande direktören Torben Jörgensen

Fri, 27 Apr 2018 06:30:00 +0200

Beslut vid årsstämman i Biotage AB den 27 april 2018

Thu, 26 Apr 2018 13:00:00 +0200

Delårsrapport januari-mars 2018

Tue, 27 Mar 2018 06:30:00 +0200

Biotage AB (publ) offentliggör idag årsredovisningen och bolagsstyrningsrapporten för 2017

Tue, 27 Mar 2018 06:30:00 +0200

KALLELSE TILL ÅRSSTÄMMA I BIOTAGE AB (publ)

Mon, 05 Mar 2018 07:30:00 +0100

Valberedningens förslag till styrelse och styrelseordförande i Biotage AB

Thu, 08 Feb 2018 07:30:00 +0100

Bokslutsrapport januari-december 2017

Hög tillväxttakt och kraftigt förbättrat resultat
Tue, 16 Jan 2018 16:00:00 +0100

Biotage tillträder förvärvet av Horizon Technology